Jak okleić samemu samochód

Oklejanie samochodu samodzielnie.

Okleić samochód folią można zrobić samemu. Wystarczy opalarka (suszarka), folia samoprzylepna, rakle, benzyna ekstrakcyjna do odtłuszczenia powierzchni i trochę własnych chęci 🙂 Na początku warto zapoznać się z filmami na Youtube aby poznać podstawy i zasady oklejania / zmiany koloru lakieru.

Rakle możecie kupić w sklepach internetowych – jest to w uproszczeniu mówiąc kawałek plastiku obłożony filcem, którym dociskamy folię do powierzchni karoserii, a jednocześnie powoduje że nie rysujemy folii podczas jej aplikacji.

Jeśli oklejamy duże powierzchnie samochodu używajmy jedynie folii wylewanych renomowanych producentów (Oracal, 3M, Arlon). Większość z nich oferuje folie z klejem kanalikowym, które ułatwiają aplikację gdyż powietrze wychodzi bardzo łatwo spod folii przez specjalne kanaliki w kleju.

Możemy rozróżnić generalnie następujące typy oklejeń pojazdów – zmiana koloru auta, grafika reklamowa i zabezpieczenie lakieru samochodu.

Omówimy tu poszczególne typy tych rodzajów aplikacji. Jeśli sam boisz się podjąć oklejenia to możesz zlecić to firmie reklamowej, w Tarnowie polecamy , aby mieć gwarancję rzetelnie wykonanej usługi.

Zmiana koloru samochodu – charakteryzuje się tym, iż oklejamy całkowicie samochód wraz z elementami, które widać po otwarciu drzwi, bagażnika itp. oklejamy wszelkie wnęki, schowki i załamania. Usługa ta doskonale zabezpiecza również lakier pojazdu przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak kamienie, otarcia czy zarysowania. Dużym plusem tej metody jest to, że można bezinwazyjnie zdemontować folię i odzyskać nieskazitelny lakier spod spodu folii.

Grafika reklamowa – to najbardziej popularna forma reklamy wśród firm, charakteryzuje się niskim kosztem dotarcia do klienta. Dobrze przygotowany projekt oklejenia samochodu przyciąga uwagę na drodze i przynosi skutek materialny danej firmie w postaci klientów z „ulicy”.

oklejanie samochodów tarnów

Zabezpieczenie lakieru – ostatnio coraz popularniejsza forma zabezpieczenia lakieru samochodu bezbarwną folią. Na newralgicznych elementach samochodu aplikowana jest na mokro folia, która zabezpiecza lakier pojazdu przed uszkodzeniami mechanicznymi, organicznymi osadami z owadów i przemysłowych zanieczyszczeń.

Folie winylowe należy pielęgnować jak lakier. Możemy nakładać woski czy powłoki ceramiczne które ułatwią nam zachowanie naszego auta w czystości.